Úvod

Tepelné čerpadlo vzduch/voda, které boří vše, co jste se doposud o čerpadlech dočetli

Zoufáte si nad nabídkou tepelných čerpadel vzduch/voda, která jsou schopna dodat velký objem levného tepla i při nízkých venkovních teplotách? Zdá se, že bez kompromisu to nejde, ať už jde o úroveň provozního hluku, výkon či počáteční investice. Stejné dilema jako vy řeší domácnosti i firmy v zahraničí, proč jim tedy nenahlédnout „přes rameno“?


A kde jinde se inspirovat při výběru tepelného čerpadla pro podnikatelský či veřejný objekt než v zemi, která je známá dlouhými a studenými zimami, stejně jako vysokým důrazem na ochranu životního prostředí, tj. v Rakousku. Právě zde bylo vyrobeno tepelné čerpadlo vzduch/voda HELIOTERM SOLID M, o němž se dozvíte více na níže uvedených řádcích.

Toto tepelné čerpadlo boří mýty, jimiž jsou čerpadla vzduch/voda opředena, konkrétně:

-    Je extrémně tiché i během maximálního výkonu při velmi nízkých venkovních teplotách. I díky tomu je možné toto tepelné čerpadlo umístit v blízkosti budovy a tím výrazně snížit množství použitého předizolovaného potrubí.

-    Jeho výkon neklesá dramaticky tak, jak se snižuje venkovní teplota. Například, zatímco v případě většiny čerpadel vzduch/voda klesá výkon při teplotě -10 °C  o cca 25 %, u HELIOTERM SOLID M je to pouze cca 10 %. Zároveň, toto tepelné čerpadlo je schopno provozu i při venkovních teplotách -25 °C.

-    V kaskádním zapojení s jedním regulátorem je schopno dosáhnout výkonu 600 kW, průměrný roční faktor HELIOTERM SOLID m činí 5,2, tj. toto tepelné čerpadlo dokáže vyrobit dostatek tepla i pro objekty s vysokou spotřebou.
SE

V alpských oblastech Rakouska, Švýcarska či Německa najdete HELIOTERM SOLID M u bytových domů, velkých rodinných domů, konferenčních center, penzionů, sportovišť či výrobních hal. V České republice najdete toto tepelné čerpadlo v nabídce společnosti GT Energy s.r.o., která dodává tepelná čerpadla firmám, veřejným budovám i domácnostem už od roku 1997.
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze