Úvod

Sauna vnese teplo do vašeho domova

Saunování je už po mnoho let prokázaným způsobem, jak si nejen utužit, ale i zlepšit zdraví. Pokud vám stud či časové možnosti brání využívat společných saun, zvažte výstavbu vlastní sauny. Vynaložené náklady se vám vrátí v podobě lepší fyzičky i psychiky.


Sauna je jednou z léčebných metod využívajících příznivých účinků mírného krátkodobého přehřátí. To posiluje odolnost organismu, zpomaluje jeho stárnutí a chrání před civilizačními chorobami. Pobyt v sauně umí snížit hladinu cukru u diabetiků, posílit kardiovaskulární systém a dokonce díky důkladnému prokrvení pomoci k hojení ran. Vliv na psychiku asi není třeba více rozebírat, každý, kdo saunování propadnul, o tom ví své. Vždyť už jen to, že trávíte několik minut bez mobilního telefonu či tabletu, jen se svými myšlenkami, je blahodárné a v dnešní době už celkem vzácné.

Interiérová, či exteriérová?
Rádi navštěvujete saunu? A napadlo vás někdy, že byste si pořídili vlastní? Jste-li teprve na začátku cesty k vašemu vysněnému domu, je vhodné se zavčas poradit o možnosti umístění sauny v interiéru. Pokud však již bydlíte anebo je dům skoro hotový, skvělou možností je venkovní sauna. Ideálně taková, u které si můžete zvolit tvar a design, aby sauna ladila s vaším domem a zahradou, případně například garáží či pergolou. Omezení pro umístění sauny v exteriéru téměř nejsou. Doporučuje se pouze zvýšená betonová deska s přesahem a podmínkou je možnost zavedení elektřiny.

sauny od spolecnosti Dyntar

Sauna navržená přesně pro vás
Při použití velkoplošných dýhovaných desek téměř mizí konstrukční limity. U společnosti Dyntar můžete vybírat z více než 100 druhů dřeva a více než 20 povrchů desek s označením D-panel. Ty byly vyvinuty speciálně pro požadavky saunové lázně. Konstrukce D-SYSTÉM je pak samostojná a samonosná, takže sauny není potřeba nikam kotvit. Výhodou saun Dyntar jsou také vodorovné obklady, díky kterým je maximálně využitý daný prostor, protože není potřeba dodržovat násobky palubek. Navíc se zvyšuje i komfort při samotném saunování – palubky jsou totiž díky uložení v jedné výšce stejnoměrně prohřívány.

Společnost Dyntar vyrábí sauny na zakázku už 25 let. Saunu vám zde navrhnou přesně podle vašich požadavků tak, abyste se v ní cítili co nejlépe a aby perfektně ladila s vaším stylem. Sauny jsou vyráběné ve vlastním výrobním závodě ve východočeské Vitiněvsi. Díky samostatné výrobě se společnost nezdráhá nabídnout sedmiletou záruku (na některé části sauny až doživotní). K saunám si zde můžete pořídit i další vybavení – například ochlazovací káď, vířivku či pohodlný relaxační nábytek v rakouské kvalitě s českými kořeny.

sauny na zakazku

Těm, kdo mají na vlastní saunu prostor a finance, vřele doporučujeme zvážit její realizaci – vždyť vám bude přinášet pohodu a příznivý vliv na vaše zdraví po celý život. A kromě toho saunování podporuje společné chvíle s rodinou. Anebo se tam naopak můžete „zašít“, když si potřebujete ode všech a ode všeho odpočinout.

Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze