Úvod

Hračka a nábytek v jednom!

Chcete své děti potěšit dárkem, který je zaručeně zabaví na několik let? Potřebujete zaplnit či zútulnit dětský pokojíček? Pořiďte jim hračku a nábytek v jednom!


Dárek pro celou rodinu
Pro rodiče neexistuje krásnější pohled, než když se dívají do tvářiček svých ratolestí, v nichž se zračí radost z povedeného dárku. Šťastně zvolená hračka je přínosem pro celou rodinu. Nejenže z ní mají radost samy děti, pro které je určena, ale také jejich rodiče. Kromě sdílení čisté radosti rodičů se svými dětmi zde pochopitelně najdeme i ryze pragmatické důvody. Jen si přiznejme sami, jak máme rádi chvilky, kdy se děti samy zabaví a nevyžadují naši pozornost! Tentokrát Vám přinášíme tipy na hračky, které Vaše děti určitě zabaví, a to na několik let. Jako první Vám představíme domeček pro panenky, jako druhou dětskou kuchyňku. Napadá Vás, co mají obě tyto hračky, kromě toho, že jsou poměrně velké, společného? Ano, správně! V obou případech se jedná se o hračku a nábytek v jednom.

Domeček vyrobí i dědeček
Na svůj domeček pro panenky ráda dodnes vzpomíná mnohá maminka nebo dokonce babička. Jak by správně poznamenala babička, dříve se věci vyráběly, aby něco vydržely. Pokud se dnes rozhodnete k nákupu takového domečku, vězte, že se vyplatí, dát si dobrý pozor. Hračky se dnes většinou vyrábějí z plastu, který není vždy právě dvakrát odolný, což je podstatná chyba. Přece jen, znáte děti. Vysoká cena hračky nemusí být zárukou kvality. Na trhu se setkáte s množstvím kvalitních a trvanlivých plastových domečků, některé však bohužel připomínají spíše nevalně proslulé Potěmkinovy vesnice. Proto před samotným nákupem domeček pořádně vyzkoušejte, nebo (v případě nákupu po internetu) si zjistěte reference. Také design některých domečků za mnoho nestojí. Děti mají sice poněkud odlišnější vnímání barev než my dospělí, než ale hyzdit interiér dětského pokoje plastovou obludou, je lepší, poohlédnout se po vkusném dřevěném domečku. 

Pokud chcete potěšit svou dceru, vnučku, či neteř opravdu originálním dárkem, můžete jí takový domeček vyrobit i sami. Není to tak těžké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stavbu zvládne průměrně šikovný tatínek či dědeček. Chce to jen omrknout hotový domeček, obstarat si pár dřevěných prken, trochu barvy, oprášit nářadí a pustit se do díla! V kamenných i internetových obchodech najdete spoustu inspirace. Možná, že v některém z nich najdete domeček, který Vám padne do oka natolik, že od vlastního díla upustíte a koupíte jej raději již hotový. 

Tip: Podomácku vyrobený domeček můžete vybavit průmyslově vyráběným nábytkem. Dnešní panenky nemají k dispozici pouze ložnicové a koupelnové sestavy, či kuchyně, ale i místnosti, jako je například posilovna, nebo sauna.

Vychovejte si doma šéfkuchaře!
Existují činnosti, ve kterých se vyplácí své děti, především holčičky, podporovat. Vaření je jednou z nich. Jestliže Vaše děti zatouží po své vlastní kuchyňce, rozhodně tento nápad nezamítejte! Pořízení kvalitní kuchyňky s bohatým vybavením není sice právě laciné, nicméně tato investice se z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí. S kuchyňkou si vyhrají děti od dvou let věku (často však i mladší) až do doby, než nastoupí do školy. Hodně dětí si s touto hračkou hraje i dlouho potom. Když jim tuto radost dopřejete, můžete si doma vychovat malého šéfkuchaře, který se Vám v budoucnosti odvděčí přípravou skvělé večeře. Podobně jako domečky se i dětské kuchyňky vyrábějí v rozmanitých provedeních. Do pestře barevného dětského pokoje zařízeného v moderním stylu zapadne plastová kuchyňka. V jiném typu interiéru se spíše uplatní její dřevěná varianta. Pokud právě měníte tvář miminkovského pokojíčku na pokojík pro předškoláka, pomůže Vám dětská kuchyňka stylově zaplnit jeho interiér. 

Tip: Pokud naopak nezbývá v dětském pokojíčku ani kousek místa, nenašlo by se náhodou trochu prostoru ve Vaší vlastní kuchyni? Mohli byste tak s dětmi vařit zároveň, což by je bavilo ještě více. 


Kam dál ?

Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze