Úvod

Buďte na zimu připraveni! Vyberte si ten správný typ sněhové frézy.

První sněhové vločky vás většinou potěší, ale až do doby, kdy se s napadaným sněhem musíte vypořádat. Žijete-li navíc v oblasti, kterou každoročně bohatá sněhová nadílka nemine, víte, že je to tvrdá práce. Připravte se na letošní zimu a zjednodušte si odklízení sněhu pomocí sněhové frézy. Připravili jsme pro vás jednoduchý průvodce výběrem sněhové frézy přímo pro vás.


Jednostupňová vs. dvoustupňová sněhová fréza
Existují dva základní druhy sněhových fréz. Prvním krokem je tedy porozumět rozdílu mezi těmito druhy - jednostupňovou a dvoustupňovou sněhovou frézou.

Jednostupňová sněhová fréza
Je vhodná pro malé, rovné a pevné plochy, z kterých je možné odklidit ještě čerstvý nezmrzlý sníh. Ideální je pro majitele rodinných domů, kteří si chtějí v zimě svoji ulehčit práci při odklízení chodníku a příjezdových cest. Nedoporučuje se používat na nezpevněné plochy jako je štěrk. Konstrukční řešení jednostupňové frézy umožňuje odklidit sníh až k povrchu země. Jednostupňová sněhová fréza je zpravidla menší a lehčí než dvoustupňová fréza, díky čemuž se s ní lépe manipuluje a manévruje, snadno ji také uskladníte i v malém prostoru. Obvykle také vyžadují méně údržby.

jednostupnova snehova freza

Dvoustupňová sněhová fréza
Jsou konstruovány i pro velmi náročné sněhové podmínky. Na rozdíl od jednostupňových sněhových fréz dokážou zpracovat i zmrzlý a těžký mokrý sníh nebo hluboké sněhové závěje. Díky tomu, že kovové vrtáky nepřichází do kontaktu se zemí, mohou se dvoustupňové sněhové frézy efektivně používat na jakémkoli povrchu, včetně štěrku. Dvoustupňové frézy jsou schopny odklidit sníh rychleji a odhodit ho výš a dál, ale jsou také větší a těžší. Chcete-li odklidit sníh jednoduše a nestarat se o jeho konzistenci, je dvoustupňová fréza jasným favoritem.

dvoustupnova snehova freza

Tipy pro dokonalý výběr
Jakmile se rozhodnete, který ze dvou typů fréz je pro vás ideální, je třeba se zaměřit ještě na několik věcí. Myslete na výběr sněhové frézy jako na investici na dlouhá léta.

Motor sněhové frézy
Ne všechny sněhové frézy jsou stejné a motor je jednou z hlavních věcí, které určují, zda je stroj kvalitní. Důležité je, se ujistit, zda má sněhová fréza spolehlivý motor. Takové jsou například Briggs & Stratton, které jsou součástí sněhových fréz Husqvarna. Takové stroje mají dobrou pověst a jsou-li zakoupené u autorizovaných prodejců, nemusíte se bát žádných opakujících se problémů.
Samozřejmě čím výkonnější fréza, tím roste i cena. Proto je opravdu dobré znát sněhové podmínky v dané lokalitě, abyste mohli spolehlivě vybrat ideální stroj s poměrem ceny a výkonu.

snehova freza Husqvarna

Příslušenství
Další příslušenství je již spíše na vašich osobních preferencích. Pravděpodobně ovšem budete chtít nastavitelný výsypný žlab, abyste mohli dopad odklizeného sněhu regulovat. Další možnost, která je velmi užitečná v krátkých zimních dnech, je světlo. Mnoho dvoustupňových fréz je LED světlomety již vybaveno standardně. Trávíte-li odklízením sněhu více času, přijde vhod i vyhřívaná rukojeť, díky níž bude vaše práce komfortnější. Důležitými prvky jsou také elektrický startér, propracovaná ergonomie nebo variabilní rychlost pojezdu.

Sněhové frézy Husqvarna
Připravte se na zimu se sněhovými frézami Husqvarna. Autorizovaný prodejce Husqvarna Křapáček nabízí kvalitní sortiment sněhových fréz a další zahradní techniky Husqvarna. Autorizovaný servis včetně originálních náhradních dílů, je samozřejmostí. Přesvědčte se na www.husqvarna-krapacek.cz
logo Husqvarna
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze