Úvod

Stylová dekorace na studnu

Pokud máte pocit, že Vaše studna lemovaná betonovou skruží kazí celkový dojem z Vaší zahrady, pak jí dodejte přitažlivější tvář. A jako pomyslná třešnička na dortu Vám poslouží stylová dekorace na studnu.


Dekorace studnám sluší
Zahradní studna je na chalupě či chatě často jediným zdrojem pitné vody, a proto si zaslouží také trochu parády. Nabídka dekorace na studnu je poměrně široká. Stříšky, vědra, okrasné květináče nebo celé květinové vozíky a mnoho dalšího. Dnes dokonce existují imitace studny, které slouží pouze jako ozdobné prvky zahrady. Nejčastěji se vyrábějí ze dřeva, koupíte je ve formě stavebnice a vyjdou Vás na pár tisíc korun. Pokud na studnu umístíte vodopád, nikdo nebude mít na první pohled dojem, že je falešná. Když uvnitř studny vybudujete malé zahradní jezírko osázené vodními rostlinami, žádná návštěva nemůže namítnout, že ve studně není voda. 

Než pořídíte dekoraci 
Pokud chceme, aby to naší studně doopravdy slušelo, samotná dekorace k tomu nestačí. Než na studnu umístíme dekorativní prvky, musíme ji esteticky zušlechtit. Šedivou betonovou skruž obložíme kameny, cihlami, anebo střepy ze starých dlaždic. Pokud máme k dispozici staré cihly s patinou, tím lépe. Další možností je použití dřevěného bednění. Oprýskané trubky si zaslouží nový lak. A pak konečně přichází na řadu dekorace. Tu nemusíme vždy kupovat, ale můžeme si ji vyrobit. Jak by Vaší studně slušely květináče oblepené mušlemi s převislými rostlinami?

Foto: www.amishbuiltlawndecor.com
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze