Úvod

Radost z posuvného střešního okna

Je to třešeň na dortu střešního bytu!


„Velké posuvné střešní okno je třešeň na dortu našeho střešního loftu, mám z něj vážně radost“ říká brit Andrew Storer žijící v Paříži, kde pracuje pro koncern LEGO. Mluví o řadě posuvného prosklení Solara PERSPEKTIV, které je určené speciálně pro střechy (od strmých po téměř ploché), tvoří vodotěsnou část střechy a zpravidla je osazené 3sklem s protislunečním či samočistícím vnějším sklem. Spolu s partnerkou rekonstruují jeden ze střešních bytů Paříže. Prostor chtěli výrazně prosvětlit a přes skleněnou podlahu přivést přirozené světlo i na původní dřevěné schodiště. Solara PERSPEKTIV jim navíc nabídl možnost udělat z bytu kabriolet a lehce odsunout prosklenou střechu do strany, proto se rozhodli pro vzdáleného českého dodavatele.


Společnost SOLARA s.r.o. je český výrobce střešního prosklení. Specializuje se na vývoj, výrobu a montáž střešních oken, ateliérových prosklení, střešních balkonů a výstupů. Jedinečným know-how firmy je výroba velkoplošných odsuvných střešních oken.


„Naše služby jsou komplexní: zjistíme situaci na stavbě, navrhneme konstrukci prosklení i optimální návaznost do stávajícího střešního pláště, prosklení vyrobíme, dodáme a namontujeme. Máme svůj design profilů, vyvíjíme a používáme nekomplikované ovládací systémy s vysokou užitnou hodnotou - pro kyvná, kyvně-výklopná i posuvná střešní okna.


Vyrábíme z prořezávaného masivu dřeva, které považujeme za perfektní materiál díky jeho estetické hodnotě (dřevo tradiční, zdravé, krásné), izolačním vlastnostem a vysokému modulu pružnosti. Dřevo nám také umožňuje vyrábět lichoběžníková, trojúhelníková, oblá či kruhová prosklení. Pečlivě dbáme na jeho zpracování i kvalitu - máme v rukou celý proces od výběru kmenů, přes jejich manipulaci, přírodní vysychání a dosušení, až ke zpracování v truhlárně.


Tradiční výroba střešních oken
Věřím, že se nám daří držet nastavený směr – být partnerem pro moderní střešní prosklení, prosklení nízkoprostupová, krásná a vyráběná zakázkově." říká Kateřina Ryšánková, která se stará o německy mluvící zákazníky. „Solara s.r.o. je tradiční výrobce dřevěných střešních oken. Řemeslná výroba v kulisách středně velké rodinné firmy nás baví, tvrdíme, že přináší trvalejší hodnotu. A navzdory tomu, kam většina stavebního sektoru směřuje, kolem sebe vidíme úspěšné firmy i živnostníky, kteří dělají věci na míru, z tradičních pravých materiálů a s osobním přístupem v komunikaci“.


Mgr. Jakub Formánek Solara s.r.o.

Zajímavé odkazy
www.solara.cz/stresni-proskleni-perspektiv
www.solara.cz/celorocni-tepelny-komfort
www.solara.cz/proc-solara
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze