Úvod

Kvalitní dřevohliníková okna ALBO

Hodně lidí si při zařizování svého bytu či rodinného domu nebo při jejich rekonstrukci klade otázku: jaká okna budou nejvhodnější? Všichni se shodneme na tom, že ideální okna jsou taková, která dobře izolují, která se nemusejí opakovaně natírat a která současně pěkně vypadají.


Jaké máme možnosti? Co nabízí trh oken?
V podstatě jsme již delší dobu měli 3 základní možnosti: okna plastová, dřevěná nebo hliníková.
Každý z těchto typů však má své nevýhody – plastová okna „stárnou“ a z interiéru vypadají poněkud „uměle“. Naopak dřevěná okna působí velmi hezky, ale přece jen je třeba je po nějaké době (byť dnes delší než dříve) přetřít. Hliníková okna jsou sice prakticky bezúdržbová, ale je známo, že jejich tepelně-izolační vlastnosti nedosahují kvalit předchozích typů oken. Navíc hliníkový design nemusí být optimální k designu interiéru.
S ohledem na popsané výhody a nevýhody jednotlivých typů oken se dřevo-hliníková okna jeví jako ideální kombinace.

Dřevohliník se jeví na pozadí trhu oken jako zajímavý produkt
Je to prosté - spíše bychom měli psát „dřevo-hliník“. Jde totiž o kombinaci obou materiálů, která našla unikátní uplatnění při výrobě oken. Z obou materiálů je využito těch nejlepších vlastností. Za všechny jmenujme především bezúdržbovost hliníku a krásu přírodního dřeva, ale svou roli hrají samozřejmě například i tepelně izolační vlastnosti. 
Díky tomu nabízejí dřevohliníková okna od firmy
ALBO® těm, kdo si je zvolí do svého bytu či domu, maximální
kvalitu a užitnou hodnotu. 

   

Z interiéru vidíme dřevo – rám okna z dřevěného masivu, který působí přirozeně a každému interiéru přidá na kráse a útulnosti. Zvenku je pak toto okno chráněno hliníkovým opláštěním s možností barevného odstínu dle Vašeho výběru (plně v souladu se stylem Vašeho domu).

Hliníkové opláštění zvýšilo užitnou hodnotu dřevěných oken
Dřevěným základem okenního rámu jsou dány výborné tepelně izolační vlastnosti těchto oken. Nespornou výhodou dřevohliníkových oken oproti čistě dřevěným oknům je jejich „obrovská“ životnost.
Tato okna lze zasklívat izolačními dvoj i trojskly. 
Dřevo z interiéru může být z mnoha druhů dřevin,
s různou texturou i barvou. Na výběr jsou české dřeviny jako borovice, modřín či dub, nebo též exotické dřeviny jako meranti a mahagon. 
Design dřevěného profilu z interiéru může být stejně jako design vnějšího hliníkového opláštění buď elegantně zaoblený, nebo moderně hranatý. 
Dřevěné profily jsou tradičně v rozích do sebe začepované, což zajišťuje vysokou stabilitu okna. Hliník lze dokonce vyplnit izolační pěnou, a pak dřevohliníková okna splňují
i přísné normy pro nízkoenergetické a pasivní domy.
Hliník je povrchově upraven tzv.
komaxitem (vypalovanou barvou), což ještě násobí životnost materiálu. Je možné využít také nadstandardní možnosti rohového spojení hliníku před jeho povrchovou úpravou - nejprve jej tedy svařit a až poté povrchově upravit. Po této úpravě nejsou v rozích hliníku viditelné žádné spoje
a hliník působí naprosto celistvě.

                            

Jsou tedy dřevohliníková okna okny budoucnosti?
Ano, je to možné a vysoce pravděpodobné. Všechny popsané výhody dřevohliníkových oken od firmy ALBO® tomu s ohledem na požadavky trhu plně nasvědčují. 
Dřevohliníková okna lze použít prakticky do všech druhů staveb. Každý investor ocení jejich estetiku, kvalitu a životnost. 
A jedna zajímavost na závěr – možná Vám poslouží jako inspirace: za dobu, co jsou dřevohliníková okna na trhu, se již mnohokrát výborně uplatnila v kombinaci s moderními posuvnými a skládacími stěnami.
V každém případě Vám doporučujeme se před finálním rozhodnutím o typu oken pro Vaše bydlení či stavbu poradit s odborníky. Jistě se shodneme na faktu, že ve chvíli, kdy otázku typu oken řešíte, se zabýváte něčím, co ocení především generace příští. A nejen z toho důvodu se dřevohliníková okna jeví jako ta pravá.

Martin Bouchal - ALBO okna a dveře s.r.o.

Na webu firmy
ALBO®
www.albo.cz naleznete řadu bližších informací a také kontakty na odborníky, kteří Vám rádi s výběrem a řešením Vašich oken poradí. Můžete využít také bezplatné linky 800 900 818.

www.albo.cz

Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze