Úvod

CIKO - komínové inovace správným směrem

Trendem ve stavebnictví je úsporné bydlení. S ním souvisí i vývoj spotřebičů s vysokou účinností spalování, který následně pro komínovou techniku znamená požadavek na odvod poměrně studených spalin.


Výrobci komínů na vývoj ve stavebnictví reagují různě. Na trhu s komíny se tak objevuje spousta novinek, které s cílem zaujmout zákazníka hlavně líbivou cenou, šetří na poctivé skladbě komínového systému. Zcela opačným směrem se však ubíral vývoj komínového systému CIKO® TEC. Tedy s cílem ještě vylepšit jedinečné řešení tohoto naprosto univerzálního komína – zachovat možnost přívodu vzduchu i odvodu spalin od libovolného spotřebiče, zajistit dostatečnou izolaci komínové vložky a samozřejmě zachovat nadstandardní úroveň kvality a bezpečnosti komína ve stavbě. Zároveň bylo cílem zjednodušit a zrychlit montáž tohoto systému. Výsledkem je komínová stavebnice, která potěší každého stavitele. A to nejen svými parametry, ale kupodivu i zajímavou cenou.
Schema privodu vzduchu CIKO TEC
Komínový systém CIKO® TEC:
- moderní komínový systém ze špičkových materiálů - respektuje trendy v oboru vytápěcí techniky
- zajišťuje přívod spalovacího vzduchu ke spotřebiči
- důmyslná konstrukce přináší absolutní svobodu při výběru spotřebiče

Unikátní řešení izolace komínového systému a tím i přívodu vzduchu ke spotřebiči, vysoce kvalitní izostatické šamotové vložky a v neposlední řadě plášť komína z broušených cihelných tvarovek - to jsou hlavní aspekty, které z komínu CIKO® TEC dělají skutečného univerzála. Hlavní rozdíl oproti podobným konkurenčním produktům je v unikátním řešení izolovaných izostatických vložek. Jednotlivé izostatické vložky jsou již z výroby opatřeny speciální vyřezávanou izolací, což výrazně urychluje a zjednodušuje montáž.

skladba kominoveho systemu CIKO TEC

Toto řešení zároveň přináší funkční výhody při provozu komína:
- rychlejší zahřátí spalinové cesty pro bezproblémový zátop za všech podmínek
- menší ochlazování spalin po výšce komína pro lepší tah a prevenci tvorby kondenzátu nebo dehtu
- spolehlivý přívod vzduchu díky menším teplotním rozdílům po výšce komína
- velmi nízké teploty na plášti komína pro bezpečnost ve stavbě
- možnost tepelné dilatace vložek proti plášti komína pro delší životnost

Nezanedbatelnou předností izostatických vložek oproti klasickým šamotovým vložkám je jejich zvýšená odolnost proti nárazovému teplotnímu zatížení. U nízkoenergetických a pasivních domů je komín s vyřešeným přívodem vzduchu velmi důležitou součástí projektu a to včetně takových detailů, jako jsou těsná komínová dvířka. Komínový systém CIKO® TEC má nejvyšší teplotní zatřídění, je odolný proti působení kondenzátu a je dodáván s průměrem vnitřních vložek 140mm, 160mm, 180mm, nebo 200mm. Komínové systémy CIKO lze navíc libovolně kombinovat a provázat je do jednoho společného komínového tělesa, které bude přesně odpovídat požadavkům investora.

Více informací o komínových systémech CIKO na www.ciko-kominy.cz.

kominy ciko logo


Kontaktní údaje:
CIKO s.r.o.
294 74 Předměřice nad Jizerou čp. 15
e-mail: info@ciko-kominy.cz
Telefon/fax: +420 326 329 526
skype: ciko-kominy

Otevírací hodiny: Pondělí – Pátek: 7:00 – 17:00
Navštivte také ...
Fotogalerie
Doporučujeme
Nejčtenější
Diskuze